HC Brezilya Fönü Şampuanı

Brezilya Fönlü Saçlar İçin Bitkisel Bakım Şampuanı

Brezilya fönü uygulanan saçlardaki kalıcı düzlüğü olumsuz yönde etkileyen sodyum klorür (tuz) ve sülfat gibi bileşenleri içermez. Bu sayede kalıcı fön uygulamasının daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Saç derisini, doğal yağ ve nem dengesine zarar vermeden temizler. Saçın kuvvet ve esnekliğini, dış etkenlere karşı direncini artırır. İçeriğindeki HC HAIR CARE Extract ve vitaminler, saç foliküllerinin güçlenmesini sağlar, dökülmenin önlenmesine yardımcı olur.

HC Brezilya Fönü Şampuanı, 300 ml'lik orijinal ambalajında sunulmaktadır.

Aynı Gün Ücretsiz Kargo, Kapıda Ödeme
SİPARİŞ VER Kalıcı fönün korunması Boyalı saçlar için ekstra bakım Tüm genel saç problemleri Saç dökülmesinin önlenmesi Kepek ve saç derisi sorunları Kullanıcı Yorumları Ürün Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sülfat İçermeyen Özel ve Etkili Formül

HC Brezilya Fönü Şampuanı, brezilya fönü sonrası kalıcı düzlüğü olumsuz etkileyen sülfat ve türevlerini içermez.

HC PHYTO COMPLEX™ (BİTKİSEL EKSTRAKTLAR)

Doğanın saç sağlığına fayda sağladığı bilinen en önemli bileşenleri, bu özel kompleks sayesinde HC Şampuan'ın formülünde buluştu. HC Phyto Complex™ içeriğinde ginseng, papatya, avakado, yeşilçay, zeytin yaprağı, ıhlamur, kadife çiçeği, defne, ısırgan, kekik, biberiye, çörekotu, badem, buğday, ardıç, susam, dulavratotu, mekke gülü gibi birçok bitki özünün yer aldığı, HC tarafından geliştirilmiş %100 bitkisel ve patentli bir kombinasyondur.

PHYTO KERATİN

Saçın neredeyse tamamı keratin ve lifsel proteinlerden oluşur. HC Şampuan içerisinde yer alan phytokeratin, yapısında mısır, buğday ve soya proteinleri bulunan bitkisel orjinli bir keratin türevidir. Özellikle kuru veya hasar görmüş saçları onarmak için geliştirilmiştir. Hacim ihtiyacı olan, ince telli, esneyen, güçsüz, koparak dökülen her tür ve yapıdaki saçın canlanmasına, dolgunlaşmasına ve sağlamlaşmasına yardımcı olur. Saç telinin etrafını saran ve saç epidermlerinin çoğalmasını sağlayan koruyucu bir nem tabakası oluşturarak dış etkilere karşı direncini artırır. Phytokeratin'in boya, röfle ve perma gibi işlemler sonucu yıpranmış saçları tümüyle onardığı birçok klinik çalışmayla kanıtlanmıştır.

VİTAMİN COMPLEX

Bu vitamin karışımı, saç güzelliği ve sağlığı açısından önem taşıyan A, E, F ve H (Biotin) vitaminlerini içerir. Klinik testler, vücudun doğal olarak üretemediği ve dışarıdan alınması gereken birçok vitaminin, saç derisine ve saça uygulanması halinde saç yapısı ve sağlığında önemli ölçüde gelişme yaşandığını göstermiştir.

SHEA BUTTER

Batı Afrika'da yetişen Shea ağacının tohumlarından soğuk press yöntemiyle elde edilen Shea Butter, saç tellerine nüfuz ederek saçları besler ve nemlendirir. Kolajen doku üretimini artırıcı özelliğe sahiptir. A, E, F vitaminleri açısından zengin içeriğiyle cildi koruma, yenileme ve nemlendirme işlevi görür. Kuru ve yıpranmış saçları çok kısa sürede onarır. Saç derisinin kuruyup pullanmasını önler, parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Ayrıca saç derisinde görülen, iklim ve yaşlanma kaynaklı olumsuz etkilere karşı koruyucu görev üstlenir. Doğal fitositerol yapısı sayesinde iritasyonu engeller.

ARGININE

L-arginine, doğada bulunan proteinlerin yapısını oluşturan 20 aminoasitten biridir. Hızlı saç uzaması açısından önem taşımakla kalmaz, saç kırılmalarının ve dökülmenin önlenmesine yardımcı olur.

AMINO ACID COMPLEX

Amino asitler, saç üzerinde nemlendirici, güçlendirici, onarıcı ve renk koruyucu özellikleri ile bilinir. HC Şampuan içeriğinde yer alan Amino Acid kombinasyonu, saçta doğal olarak bulunan serbest amino asitleri zenginleştirerek saç dökülmesinin önlenmesine, yıpranan saçların yeniden yapılandırılmasına ve saç tellerine gerilme direnci kazandırılmasına yardımcı olur. Ayrıca amino asitler, saçın nem bağlama yeteneğini geliştirirken, saça doğal bir ışıltı ve parlaklık kazandırır.

BIOTIN

Güzellik vitamini olarak da bilinen Biotin, dökülmeyi önleyici etkisi ile saç sağlığı açısından oldukça önem taşımaktadır. Bilimsel veriler, biotin eksikliğinin alopesi (saçsızlık) sorununa yol açtığını göstermektedir. Önemli bir ko-faktör ve mikrobesleyici olan biotin hücre metabolizmasını canlandırır. HC Şampuan’ın etkin formülü, saçın ihtiyaç duyduğu Biotin desteğini gerekli ölçüde sağlar.

HC Brezilya Fönü Şampuanı, tüm diğer şampuanlarda olduğu gibi ıslak saça uygulanır. Avuç içine az miktarda şampuan alıp tüm saçınıza hafifçe masaj yaparak uygulayın. Bir süre bekledikten sonra iyice durulayın. Şampuanlama işlemini en az 2-3 dakika sürecek şekilde 2 kez tekrarlayın. HC Şampuan'dan en etkili sonucu almak için düzenli kullanımı önerilmektedir.