HC HAIR CARE Şampuan

Bitkisel Bakım Şampuanı

HC Şampuan, içeriğinde bulunan bitki ekstraktları, shea butter, phyto keratin, biotin, aminoasit, vitamin ve mineraller sayesinde saça zarar vermeden temizlemek, besleyip güçlendirmek ve dolgun bir görünüm sağlamak için formüle edilmiş özel şampuandır.

Günlük yaşamda karşılaşılan birçok çevresel faktör nedeniyle meydana gelen saç sorunlarına karşı, sıradan şampuanlarla elde edemeyeceğiniz güçlü bir koruma kalkanı oluşturur.

Saç derisini, doğal yağ ve nem dengesine zarar vermeden temizlerken, saçın kuvvet ve esnekliğini, dış etkenlere karşı direncini artırır. Düzenli kullanımda ölmemiş saç foliküllerinin güçlenmesine ve dökülmenin önlenmesine yardımcı olur.

SLES (Sodium Laureth Sulphate), SLS (Sodium Lauryl Sulphate), Paraben ve Formaldehit içermez.

HC Şampuan, 300 ml'lik ve 750 ml'lik boylarda, normal-kuru, yağlı ve kepekli saçlar için olmak üzere 3 farklı çeşitte sunulmaktadır.

HC HAIR CARE EXTRACT, Bitki Ekstresi
Etkileri klinik testlerle kanıtlanmış pekçok bitkinin meydana getirdiği HC HAIR CARE EXTRACT sayesinde daha sağlıklı saç köklerine ve saç derisine kavuşacaksınız.

Amino Acid Cocktail
Saç gelişimi ve sağlığı için gerekli amino asitlerin oluşturduğu bu kombinasyon, saç dökülmesinin önlenmesinde, yıpranan saç tellerinin yeniden yapılandırılmasında ve saç tellerine gerilme direnci kazandırılmasında etkilir.

Shea Butter
Batı Afrika'da yetişen Shea ağacının tohumlarından elde edilen Shea Butter, saç tellerine nüfuz ederek saçları besler ve nemlendirir. A, E, F vitaminleri açısından zengin içeriğiyle cildi koruma, yenileme ve nemlendirme özelliği bulunur. Kuru ve yıpranmış saçları çok kısa sürede onarır. Saç derisinin kuruyup pullanmasını önler, parlaklık ve yumuşaklık kazandırır.

Phtyo Keratin
Saçın neredeyse tamamı keratin ve lifsel proteinlerden oluşur. Saça uygulanan boya, röfle gibi işlemler ve çevresel faktörler saçı oluşturan keratin yapısında zayıflamalara neden olarak güneş, su ve kötü hava koşulları gibi dış etkenlere karşı saç tellerinin direncini azaltır. Phyto Keratin, esneyen, güçsüz, koparak dökülen her tür ve yapıdaki saçın sağlamlaşmasını ve hayat kazanmasını sağlamakla birlikte, saç telinin etrafını sararak dış etkilere karşı bir koruma kalkanı oluşturur.

L-Arginine
L-arginine, doğada bulunan proteinlerin yapısını oluşturan 20 aminoasitten biridir. Hızlı saç uzaması açısından önem taşımakla kalmaz, saç kırılmalarının ve dökülmenin önlenmesine yardımcı olur.

Biotin
Güzellik vitamini olarak da bilinen Biotin, dökülmeyi önleyici etkisi ile saç sağlığı açısından önem taşımaktadır. HC Şampuan’ın etkin formülü, saç için gerekli Biotin desteğini sağlar.

Saçın doğal yapısını koruyan ve güçlendiren diğer aminoasit, vitamin ve mineraller
HC Şampuan ayrıca; Linoleik asit, İnositol, Retinin Palmitate, A Vitamini, Panthenol (PROVİTAMİN B5), Niasiamid (Vitamin B3), Vitamin E ve B Vitamin kompleksi gibi saç sağlığı için büyük önem taşıyan ve saçın altın koruyucuları olarak adlandırılan bileşenleri içerir.

HC Şampuan; SLES (Sodium Laureth Sulphate), SLS (Sodium Lauryl Sulphate), Paraben ve Formaldehit gibi saça zarar veren kimyasalları içermez.