Saç uçlarından aldırmak saçları hızlı uzatır mı?

Saç uçlarından kestirmeniz doğrudan hızlı uzamayı sağlamaz. Ancak özellikle kırıklar veya yıpranan saç uçları saç uzamasını yavaşlatabilir. Bu sebeple, eğer saç uçlarınızın yıprandığını düşünüyorsanız veya saç kırıklarınız rahatsız edici ölçüde fazla ise, saç bakımına başlamadan önce uçlardan bir miktar kestirmenizi öneririz. Bu işlem, saçınıza uygulayacağınız bakımın enerjisini bütünüyle saç tellerine aktarmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, doğru şampuan, saç kremi ve şekillendirme ürünleri kullanarak yeni saç kırıklarının önüne geçmelisiniz.

SAÇ UZATMA, VİTAMİNLER OLMADAN DÜŞÜNÜLEMEZ
Bir başka saç uzatma sırrı da, saçınız için gerekli olan ve diyetinize mutlaka eklemeniz gereken vitaminlerdir. Yerinde bir vitamin hapı seçimi ile saçınız gerekli şekilde beslenecek ve hızla uzayacaktır. Biotin bu vitaminlerin başında gelir. Bir B vitamini türevi olan biotin saçlara olduğu kadar, cilt ve turnaklar için de oldukça faydalıdır. Piyasada kolayca bulunan biotin tabletlerini doğrudan kullanabilir ya da şampuan, saç bakım yağları gibi ürünlere ilave edebilirsiniz.

HIZLI UZAYAN SAÇLARIN DÜŞMANI: ÇEVRESEL FAKTÖRLER ve STRES
Kirli hava, zararlı kimyasallar içeren saç bakım ürünleri gibi çevresel faktörlerin saçınızı olumsuz etkilemesine izin vermeyin. Ayrıca stress ve uykusuzluk gibi sorunlar da saç sağlığınızı olumsuz yönde etkileyecek ve saç uzama hızınızı yavaşlatacaktır.

KIRIKLARDAN KURTULUN
Saç dökülmesi ve kırıklarla mücadelede başarısızsanız saçlarınızın hızlı uzamasını da sağlamanız oldukça zor. Hızlı saç uzatma formüllerini denerken bir taraftan da saç dökülmenizi en aza indirmek için için mutlaka geniş dişli bir tarak kullanmalısınız. Ayrıca sıkı yapılan saç örgüleri de saçlarınıza zarar vereceğinden hızlı saç uzaması için olumsuz etkiler doğurabilir.

DAHA HIZLI UZAYAN SAÇLAR İÇİN DOĞRU BESLENME
Sağlıklı bir diyet, bütün vücudumuz için gerekli olduğu kadar saçlarımız için de bir olmazsa olmaz. Saç uzaması önündeki engelleri de doğru beslenerek kaldırabilirsiniz. Bu sebeple meyve, sebze, tam tahıllar ve bol miktarda su (günde en az 8 bardak) tüketmelisiniz. Bu besinler vücudunuzu olduğu kadar saçlarınızı da besleyerek hızlı uzamasını sağlayacaktır.

HIZLI UZAYAN SAÇLAR İÇİN HC COMPLEX'İN ÖNEMİ
HC Complex, içeriğindeki bitkisel yağlar ve doğal vitaminler sayesinde,saç için gerekli olan vitamin ve mineral desteğini sağlayarak saçların sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar. Saça uygulandığı süre boyunca, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırır,saçı besler ve düzenli bir kullanım sonucunda saçlar normalden birkaç kat hızlı uzar.