En iyi şampuan

Hemen her şampuan markası market raflarında birbirinden farklı pek çok çeşit ile yer alıyor. Kırılan saçlardan, yağlı saçlara, ince telli saçlardan, boyalı ve röfleli saçlara kadar çok çeşitli ürün yelpazesi kimi zaman tüketicilerin satın alırken karar vermesinde zorluklara neden olabilir. Öncelikle, tüm bu şampuan türlerini sınıflandırmanın faydalı olacağını düşünüyoruz:

1- Dengeleyici (Normal saç ve saçlı deri için),
2- Nemlendirici (Kuru saç ve saçlı deri için),
3- Yağ dengesini düzenleyen (Yağlı saç ve saçlı deri için),
4- Hacimlendirici (İnce telli saçlar için)
5- Kepek tedavi edici
6- Saç dökülmesi için.
7- Brezilya fönü şampuanları. (Kalıcı fön sonrası tuz ve sodyumsuz şampuanlar)
8- Renk koruyucu
8- Sadece temizleme amaçlı, bol köpük sağlayan, saç bakımı açısından yararı olmayan şampuanlar.
9- İkisi bir arada kremli şampuan.

En iyi şampuanı ararken amacınız; saçlı deriyi ter ve kirden arındırmak, ölü deri hücrelerinin atılması, aşırı yağı uzaklaştırırmak, saçları doğru bileşenlerle beslemek, kanın saç köklerine daha hızlı ulaşmasını sağlamak olmalıdır.

Ayrıca bazı şampuanlarda bunlara ilave olarak saçı güçlendirmek için gerekli birçok vitamin, bitki ve mineral mevcuttur.

İkisi bir arada olan kremli şampuanlar, şekillendiricisi çok yoğun olmadığı sürece faydalı olacaklardır. Ancak bu tür şampuanların birçoğu saça yapışarak onu ağırlaştıran ve düzleştiren çok yüksek yoğunluklarda şekillendirici kimyasallar içerirler. Saçlarınız ve saçlı deriniz yağlı ise bu tip şampuanları kullanmamanız önerilir.

Son zamanlarda yükselen bir diğer eğilim ise "kimyasal muamele görmüş saçlar için" geliştirilmiş şampuan anlayışıdır. Bir diğer deyişle boya ve röfle sonrası kullanım için formülize edildiği belirtilen bu şampuanlar, aslında sadece nemlendiriciler (ıslatıcı), proteinler (kuvvetlendirici) ve kaydırıcılar (düzleştirici ve yumuşatıcı) ile takviye edilmişlerdir. Tüm bu bileşenler gerçekte kuru saçlar için kullanılır. Bu tür şampuanlar basitçe PERMALI SAÇLAR İÇİN veya RENKLİ SAÇLAR İÇİN şeklinde etiketlenseler de bu durum çoğunlukla bir pazarlama hilesinden ibarettir.

Sizin için EN İYİ ŞAMPUAN, saçınız ve ihtiyacınıza en uygun olandır. Öncelikle saç tipinizi ve şampuandan beklentinizi belirlemeli, daha sonra buna uygun kalite ve markada şampuan seçmelisiniz.

Şunu kesinlikle unutmayın.
En iyi şampuan en çok köpüren şampuan değildir. Bir şampuanda köpükten daha fazlasını aramanız gerekir. Uygun koşullarda üretilmiş kaliteli bir marka seçmeniz ve şampuanınızın saç için zararlı bazı aktif bileşenleri (SLS, SLES, Formaldehit, Paraben, Silikon) içermediğinden emin olmanız gerekmektedir.

HC Şampuan ve HC Saç Kremi, içerdikleri pekçok aktif bileşen sayesinde yıpranmaların onarılmasına, saç dökülmenin önlenmesine yardımcı olur. Günlük yaşamda karşılaşılan birçok çevresel faktör nedeniyle meydana gelen saç sorunlarına karşı, sıradan ürünlerle elde edemeyeceğiniz güçlü bir koruma kalkanı oluşturur.

HC Şampuan'ın içeriği ve diğer özelliklerini incelemek için buraya tıklayınız.
HC Saç Kremi'nin içeriği ve diğer özelliklerini incelemek için buraya tıklayınız.