Kullanım Tavsiyeleri

Olağan Saç Dökülmesi: Önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde (parmak uçlarıyla masaj yaparak) uygulayın. En az 45 dakika boyunca saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. En etkili sonucun alınabilmesi için haftada en az 2 kez kullanılması tavsiye edilir.

Genetik Saç Dökülmesi: Hergün ya da günaşırı, sadece açıklık veya seyreklik bulunan bölgeye (az bir miktar) masaj yaparak uygulayın. Haftada 2 gün olmak kaydıyla da tüm saça uygulayıp 45 dakika ile 2 saat arasında bekletin ve sonrasında şampuanla yıkayın. Düzenli olarak ve ara vermeden kulladığınız taktirde saç dökülmeniz asgariye inecek ya da tamamen ortadan kalkacak, kökleri henüz ölmemiş olan saçlarınız tüy halinde çıkmaya başlayacak ve zamanla kalınlaşma sürecine girecektir. Ancak bu tip saç dökülmelerinde olumlu sonuçlar birkaç ay süren uygulama sonrası alınabilmektedir.

Kepek ve Diğer Saç Derisi Sorunları: Önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulayın. 45 dakika ile 2 saat arası saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Bu işlemi haftada 2 ya da 3 kez tekrarlayın.

Genel Saç Bakımı: Boya, röfle v.b. işlemler sonucu yıpranan saçlarınızı onarmak ya da saç sağlığınızın sürekliliğini sağlamak amacıyla haftada 2 gün, önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulayın. En az 1 saat bekleterek şampuanla yıkayın.

Saç Uzaması: Önce saç diplerine, daha sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulayın. En az 1 saat saçınızda beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Bu işlemi düzenli olarak haftada en az 2 kez tekrarlayın. Saç uzama hızındaki artış, genellikle bir şişe HC Complex'in bitimine doğru hissedilmektedir. Bu nedenle ikinci şişeye geçerek uygulamaya devam etmenizi özellikle tavsiye ederiz.

Güneş ve Denizin Zararlı Etkilerine Karşı Koruma: Güneşin ve denizin etkilerinin yoğun hissedildiği plaj v.b. ortamlarda az bir miktar HC Complex'i saçlarınıza sürün. Bu uygulama saçlarınızı koruyacağı gibi, duş sonrasında parlaklık, yumuşaklık ve canlı bir görünüm kazandıracaktır. Tatile çıkmadan önce çantanızda mutlaka bir şişe HC Complex bulundurmanızı tavsiye ederiz.
HC Doping'in kullanımı oldukça kolaydır. 1-2 dakika içinde kolayca uygulanabilir. Saçta kalıntı ve kötü koku bırakmaz. Tatbik ettikten sonra yıkamaya veya durulamaya gerek yoktur. Günlük işlerinizi hiçbir şekilde aksatmaz.

KULLANIM ŞEKLİ:
Yeterli miktarda HC DOPING'i saç derisine temas edecek ve deriyi ıslatacak biçimde püskürterek uygulayın. Daha sonra parmaklarınızla masaj yaparak tüm saç derisine nüfuz etmesini sağlayın.

Bu işlemi hergün ya da gün aşırı tekrarlayın. Uygulamayı takip eden 4-6 saat boyunca saçlar yıkanmamalıdır. En etkili sonucu alabilmek için en az 3 ay düzenli olarak kullanmanız tavsiye edilir.

UYARILAR:
Saç deriniz üzerinde yara, yanık vb. sorunlar bulunuyorsa, kullanmadan önce doktorunuza danışmanız veya sorunlu bölgeye uzak alanlara uygulamanız tavsiye edilir. Saç ve saç derisi dışında başka bir bölgeye uygulamayınız. Göze temas ettirmeyiniz.
Şampuan ile yıkadığınız saçlarınızdaki ıslaklığı elinizle sıkarak ya da bir havlu yardımı ile hafifçe alınız.
Bir tüp Ovex'i üst kısmındaki kırılma bölgesinden açarak avuç içerisine yeterli miktarda dökünüz.
Saçlarınız hafif nemli iken, tüm saçınıza (saç derisi hariç) eşit şekilde dağıtarak uygulayınız.
5 dakika süre ile saçlarınızda bekletiniz.
Sadece su kullanarak tüm saçınızı çok fazla olmamak kaydıyla kısa süre durulayınız.
Kurulama veya fön işleminin ardından, daha parlak, yumuşak ve sağlıklı saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.