Kızımın Kıvırcık Saçları

Münevver Akın tarafından 12.07.2012 tarihinde soruldu. « Tüm Sorular

Merhaba. 4 yaşında bir kızım var .saçları çok kıvırcık.biz saçlarının zamanlada olsa düzleşmesini çok istiyoruz.çok kabarıyor.saçlarıyla mutlu değil.acaba ne kullanmamızı önerirsiniz.keratinli şampuan yada başka bir ürün kullansak saçları düzleşir mi?
cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Cevap:

Merhaba. Kızınızın saçlarının kıvırcık olması tamamen genetik kaynaklı bir durum. Saçın kıvırcık, düz, dalgalı olması, saç telinin saç derisinden çıkış açısına bağlıdır.

Bu durum, yaşla birlikte değişkenlik gösterebilir ama sizlerin dışarıdan herhangi bir çaba ile bunu değiştirmeniz imkansızdır.

Keratin bakımı ile saçlar belli bir süre (3-4 ay) düzleşir ama sonuçta diplerden yeni çıkan saçlar eskisi gibi çıkacaktır.

Yukarıda da bahsettiğim gibi çocuklarda ilerleyen yaşlar, saç yapısında değişiklik yaratabiliyor. Bu nedenle erken yaşlarda herhangi bir işlem yaptırmamanızı tavsiye ederim.

Uzmanına Sorun alanında yönelttiğiniz sorular, HC HAIR CARE uzmanları tarafından öneri niteliğinde cevaplanmakta olup, teşhis ve tedavi gerektirebilecek daha ayrıntılı saç problemleri için mutlaka hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Soru ve cevap alanında yer alan tescilli marka/ürün isimleri, firma kuralları gereği (****) işareti ile değiştirilmektedir.