Saç neden dökülür?

Saç dökülmesinden kasıt, normale göre daha fazla saçın dökülmesi bir diğer deyişle saç sıklığının azalmasıdır. Çünkü hergün 80-100 tel saçın dökülmesi normal kabul edilmekte ve dökülen saçların yerine yenileri gelmektedir.

Saç dökülmesinin nedenleri çok farklı olmakla birlikte başlıca nedenler olarak genetik faktörler, cilt hastalıkları, ilerleyen yaş, ateşli hastalıklar, kansızlık, verem, troid bezi rahatsızlıkları ya da şeker hastalığı sayılabilir.

Saç dökülmesi nasıl tedavi edilir?


Saç dökülmesi tedavisi için öncelikle problemin nedeni tespit edilmelidir. Beslenme alışkanlıklarındaki düzensizlik, stres, hava kirliliği gibi faktörler mümkün olduğunca aza indirilmeli ve düzenli saç bakım uygulamalarına başlanmalıdır. Uygun tedavi yönteminin tespiti ve varsa cilt rahatsızlıklarının teşhisi için bir uzamana danışmak faydalı olacaktır.

HC Doping, saça ve saç köklerine doğrudan nüfuz eder, saçın daha iyi beslenerek canlanmasını sağlar, yeni saç oluşumunu tetikler. Dökülme, seyrelme ve zayıflama sorunu yaşayan her yaş aralığındaki kadın ve erkek için uygundur.

HC Doping hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayınız.