Kırılma Karşıtı Bakım

Saçlarınız ne kadar sağlıklı ve parlak olursa olsun, saç kırıkları varsa saçlarınızın kalitesine gölge düşmüş demektir.

Saç kırılmasında en önemli etken, saçın nemini kaybetmesidir. Gerekli olan miktarda su bulunmaması halinde saç teli elastikiyetini kaybeder ve zayıflar. Sağlığını kaybeden saç teli kopar. Kırılma ise saç telinin incelmesi ve uçlarının çatallaşması şeklinde görülür. Uygun ürünler kullanılmadığı taktirde saç kestirilse dahi kırılma devam edebilir.

HC HAIR CARE ile yıpranmanın etkilerini azaltmak mümkün.

Fön, kimyasal içerikli boya ve şampuanlar, yanlış saç bakım ürünü tercihi, saç fırçaları, yüksek ısıda çalışan kurutma makineleri gibi pek çok faktör saçınızı yıpratarak kırılmaya sebep olur. Bu sebeple saç kırıklarını azaltmak, saçlara sağlık kazandırmaktan geçer.

HC Complex, saçın ihtiyacı olan mineralleri almasına, nem ve yağ dengesini yeniden kazanmasına yardımcı olarak kırıklara etkin bir çözüm getiriyor.

Öte yandan HC Saç Kremi; içerisinde bulunan "saç çimentosu" olarak da bilinen seramid etken maddesi ile saç kırıklarının giderilmesinde etkin rol oynamaktadır. Seramid, saçın yıpranmış kısımlarına odaklanarak kırıkları doldurur, saçı pürüzsüzleştirir ve dayanıklılığını geri kazandırır.

Bu nedenle saç kırıklarının giderilmesi için HC Complex ve HC Saç Kremi'ni birlikte kullanması daha olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır.

Öneriler
Kırılmanın saç uçlarından başladığını düşünürsek, bu kısımlardan bir miktar kestirmenin ve bu sayede hasar görmüş bölgeyi azaltmanın önemi büyüktür. Kırıklar için saç uçlarından çok az miktar kestirmeniz, sağlıklı saç uzaması için de zemin hazırlayacaktır.

Daha sonra; saçın nem dengesi yeniden kazandırılmalı ve protein ihtiyacı giderilmelidir. Çünkü protein eksikliği durumunda saçın zayıflayarak kırılma riski artar.