Soru: Şampuanlar saç uzatır mı? Cevap: HAYIR.

Saçta yaklaşık 1 dakika duran şampuan türü bir ürün saçların hızlı uzamasını ASLA sağlayamaz.

Saç uzatmak için kullanılacak bir ürünün saç derisinde bir süre kalarak saçı derinden beslemesi ve güçlendirmesi gerekir. Bu nedenle HC COMPLEX, 8 Yıldır Türkiye'de ve Avrupa'nın 6 ülkesinde saçını daha hızlı uzatmak isteyenlerin kullandığı ilk ve tek GERÇEK Hızlı Saç Uzatıcı Bakım Ürünüdür.

HC Complex

Saç uzamasına yardımcı ilk ve tek patentli ürün

HC Complex, saçların uzama evresi olan anajende, saç köklerini diğer bakım ürünlerinde bulunmayan birçok bitki özü, vitamin, protein, mineral ve amino asitler gibi doğru bileşenler yardımıyla besler. Saça uygulandığı süre boyunca derideki kan dolaşımını hızlandırır ve düzenli bir kullanım sonucunda saçların normalden birkaç kat daha hızlı uzamasını sağlar.

Tüm bilinen etkilerinin dışında HC Complex, 8 yıldır saç uzama hızına etkisi bilinen ilk ve tek patentli üründür.Siz de, içeriğinde bir toz zerresi kadar bile kimyasal madde içermeyen ve son zamanların en beğenilen saç bakım ürünü HC Complex ile tanışın.

Aynı Gün Ücretsiz Kargo, Kapıda Ödeme
SİPARİŞ VER Hızlı saç uzaması Saç dökülmesinin önlenmesi Kepek ve saç derisi sorunları Yıpratıcı etkilere karşı koruma Hacim, parlaklık ve kolay şekil alma Tüm genel saç problemleri Kullanıcı Yorumları Ürün Hakkında Daha Fazla Bilgi

Burcu Güneş

Hem HC Şampuan, hem HC Complex’i sürekli kullanıyorum. Saçlarını seven, yeni bir saç bakımı ürününe ihtiyaç duyan herkesin güvenle kullanabileceği bir ürün.

Işın Karaca

HC ürünlerinin tamamını düzenli olarak kullanıyor ve çevremdekilere sürekli tavsiye ediyorum. Deneyenlerin pişman olmayacağı ve vazgeçemeyeceği ürünler.

Şenay Gürler

Kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra, saçlarımda gözle görülür bir değişim söz konusu oldu. Kullandığım saç ürünleri arasında çevreme önerdiğim tek marka HC.

Pınar Dilşeker

Bir arkadaşım sayesinde HC Ürünlerini kullanmaya başladım. Saçlarımda 2 haftada çok büyük değişiklikler oldu. Güçlendi, daha parlak ve kolay şekil alır hale geldi.

Seçkin Piriler Tangöze

Kadınların en önemli aksesuarı saçların doğru bir saç bakım ürünü ile istenildiği gibi olabileceğini anladım. HC'yi saç sorunu yaşayan herkese kesinlikle öneriyorum.

Gizem Özdilli

Saçlarımda röfle ve boya olduğundan kaynak saç kullanırdım. HC sayesinde saçlarım o kadar gürleşti ki bilmeyenler hala kaynak saç kullandığımı sanıyor.

Eva Maya

HC; kullandığım ve faydasını en kısa sürede gördüğüm tek saç bakımı ürünü. Saçlarıyla sorun yaşayan ve çaresini bulamayan tüm kadınlara tavsiye ediyorum.

Tanyeli

İlk kullanımda bile saçlarımın yumuşak, parlak ve kolay şekil aldığını söyleyebilirim. HC ürünlerini saçına değer veren herkese özellikle tavsiye ediyorum.

Hakan Ünsal

Saç dökülmesi ve bakım problemleri nedeniyle kullandığım ve uzun yıllardır vazgeçilmezlerim arasındaki HC'yi saç sorunu yaşayan herkese tavsiye ediyorum.

Bora Gencer

HC ile dökülmenin ortadan kalkması ve saçlarımın canlı bir görünüme kavuşmasından dolayı o günden bu yana kullanmaktayım. Çok başarılı ve etkili ürünler.

Servet Çetin

HC Şampuan ve Saç Kremi'nden oldukça memnunum. Benim gibi yoğun spor aktiviteleri sonrası saç bakımı problemi yaşayan herkese kesinlikle tavsiye ederim.

Müfide İnselel

HC ile 1 yıl önce dizi seti sırasında tanıştım ve çok memnun kaldım. İlk kullanımda bile çevremdekiler saçlarımdaki canlılığı farketti. Tüm samimiyetimle öneriyorum.

Hızlı Uzayan Sağlıklı Saçların Tüm İhtiyacı Bu Şişede

6 farklı etkisi ve %100 bitkisel içeriğiyle HC Complex, saçlarınızın ihtiyacı olan herşeyi içerir.

Tabiatın Tüm Cömertliğini Harmanladık

HC Complex'in içerisinde toz zerresi kadar bile kimyasal bulunmaz. Tüm içeriği doğal aktif bileşenlerden meydana gelir.

Hayvan Dostlarımız Üzerinde Asla Test Yapmıyoruz

Hayvanlar üzerinde yapılan testlere ve kozmetik ürünlerde hayvansal katkı maddeleri kullanılmasına tümüyle karşıyız.

Bitki Özleri ve Bitkisel Yağlar
Bir şişe HC Complex içerisinde, onlarca farklı çeşit bitkisel aktif bileşen yer alır. Sağdaki tabloda, HC Complex'in içerdiği sadece bazı bitki özleri ve bitkisel yağlar yer almaktadır.


Vitamin ve Mineraller
HC Complex, bitki özleri ve bitkisel yağlara ek olarak, saç için gerekli bir çok doğal vitamin ve mineral içermektedir.

E VİTAMİNİ: Saçın nem dengesini düzenler, kaybettiği canlılığı kazandırır. Saç dökülmesi, saç tellerinin kuruması ve saç altı derisinin sağlığını kaybetmesi gibi problemlere karşı etkilidir.

B VİTAMİNİ: Tüm B vitaminleri, saç ve cildin altın koruyucuları olarak isimlendirilir. Cilt ve saç ile ilgili fonksiyonları düzenler, enerji üretimine yardımcı olarak hücre yaşlanmalarını geciktirir.

B1 (Thiamine): Kan dolaşımını artırır, saç köklerinin beslenmesini sağlar. Saç büyümesini hızlandırır, hacim kazandırır.

B2 (Riboflavin): Saç köklerini uyarır ve derinin oksijen alımını kolaylaştırır. Kepek oluşumunu engeller.

B6 (Pyridoxine): Eksikliği halinde saç telleri zayıflar ve kopar. Saç foliküllerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için gereklidir.

B12 (Cyanocobalamine): Özellikle kadın tipi saç dökülmesinin önlenmesinde oldukça etkilidir. Eksikliğinde saç dökülmesi ve gri saç rengi (depigmentasyon) görülür.

Organik Zeytinyağı

Akdeniz kadınlarının güzellik formülü, gençlik iksiri.

Isırgan Otu

Saç köklerinin beslenmesine ve güçlenmesine yardımcı olur.

Sinameki

Sıcak iklimlerin saç uzama hızını artırdığı bilinen bitkisi.

Hint Yağı

Uzakdoğu'nun mucizevi dokunuşu yıpranmış saçları onarır.

Çörekotu Yağı

Etkileri ile bilim dünyasını hayrete düşüren saç dostu doğa mucizesi.

Kekik

Saça faydaları asırlardır bilinen bir akdeniz mucizesi.

Biberiye

Saç derisinde kan dolaşımını artırarak saç köklerini güçlendir.

Papatya

İçerdiği etken maddeler ile canlı saçların vazgeçilmezi.

Dulavratotu

Hızlı saç uzamasını, dökülmenin ve kepeğin önlenmesini sağlar.

Badem Yağı

E Vitamini ve proteinden zengin, besleyici, koruyucu ve nemlendirici.

Susam Yağı

İçerdiği kalsiyum ve E Vitamini ile saçları besler ve güçlendirir.

Jojoba Yağı

Saç derisi yağına yapısal olarak en yakın yağ olarak bilinir.

Fındık Yağı

İçerdiğindeki elementler ile tabiatın saçlarınıza uzattığı yardım eli.

Buğday Yağı

Cilt rahatsızlıklarında da kullanılır. Yıpranmış saçları besler ve korur.

Piyasada birçok saç uzatıcı bakım ürünü ve şampuan var. Neden HC Complex'i tercih etmeliyim?

HC Complex, patentli formülü ile 7 yıldır Türkiye'nin en popüler ve ilk saç uzatıcı bakım ürünüdür. Elbette kendi alanında lider tüm ürünler gibi sahteleri veya düşük kalitedeki muadilleri bulunmaktadır. Ne yazıkki, bu türden birçok ürün, firma bilgisi dahi bulunmayan internet sitelerinde olağanüstü vaadlerle satılıyor. Size tavsiyemiz, bir ünlünün ya da bir saç uzmanının adını marka adı olarak taklit eden, belli bir gün içerisinde belli santimetre saç uzaması vaadeden, doğaüstü etkileri varmışcasına tanıtım metinleri kullanan veya internet sitesinde firma adını ve iletişim bilgilerini paylaşmayan ürünlere rağbet etmemenizdir. Hiçbir saç bakım ürünü, birkaç hafta içerisinde 7-8 cm saç uzaması sağlayamaz. Kaldı ki; bu sahte ürünlerin birçoğu hiç saç uzaması sağlayamadığı gibi, saç dökülmelerine ve onarılması güç diğer saç problemlerine yol açmaktadır.

HC Complex Nasıl Üretilir?

Yüksek kalitedeki bitkisel yağlar, MSDS ürün güvenilirliği ve ISO kalite belgelerine sahip, sanayi tesislerine uzak laboratuvarımızda test edilir, el değmeden harmanlanır ve uzun süren bir ekstraksiyon işlemine tabi tutulur. Doğal vitamin ve mineral ilaveleri ile güçlendirilerek sağlıklı özel cam şişelere dolumu yine el değmeden gerçekleştirilir.

HC Complex’i saç bakım yağlarından ayıran özellikler nelerdir?

Sıradan saç bakım yağları, birtakım bitkisel yağların basitçe karışımından ibarettir. HC Complex ise, çeşitli bitkilerin türlü test ve ekstraksiyon işlemlerinden geçirilerek, laboratuvar ortamında vitamin ve minerallerle zenginleştirilmesinden elde edilen patentli bir içeriğe ve benzersiz bir üretim yöntemine sahiptir.

HC Complex hangi tip saçlarda kullanılır? Yağlı-kuru saç ayrımı var mı?

Her tür saç tipinde rahatlıkla kullanılabilir. Saçın yağlı ya da kuru olarak nitelendirilmesi saç telleri ile değil, saç derisi ile ilgili bir durumdur. Saç derisi, saçlarımız için özel bir yağ üretir. Bu yağın bazı kişilerde gerektiğinden fazla, bazılarında ise az olması durumunda, aşırı yağlı ya da kuru saç olarak isimlendirilen sorunlar meydana gelir. Bu sorunların çözümü, saç derisinin yağ üretimini dengelemek ile mümkün olabilmektedir. HC Complex, saçta bekletildiği süre boyunca saç derisinin yağ ve nem dengesini düzenleyerek etki gösterir.

Kuru saça mı, ıslak saça mı uygulanmalıdır? Saçımda, jöle, sprey, köpük v.b. ürünler varken kullanabilir miyim?

HC Complex'in, kesinlikle kuru saça uygulanması gerekir. HC Complex'i kullanmadan önce saçlarınızın temiz ya da kirli olması ise önemli değildir. Fakat; içeriğindeki etken maddelerin saçlarınıza tam olarak temas edebilmesi için, uygulama öncesi saçınızda jöle, sprey, köpük v.b. ürünlerin bulunmaması gerekir. HC Complex'i uyguladıktan ve saçlarınızı şampuan ile yıkadıktan sonra bu ürünleri kullanmanızda sakınca yoktur.

Saçlarımda boya veya röfle varken kullanmam sakıncalı mı?

Aksine; HC Complex kullanmanız, saçlarınızın çeşitli kimsayal maddelerden ve şekillendirici işlemlerden dolayı bozulan yapısını onaracaktır. HC Complex, saçlı derinin ve saç tellerinin nem-yağ dengesini düzenleyerek saçlarınızda oluşan kuruma, saç tellerinin gerilmesi ve yıpranması gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırmanızı sağlar.

HC Complex sadece kadınlara özgü bir ürün müdür?

HC Complex unisex bir üründür. Hem kadınlar, hem erkekler rahatlıkla kullanabilir.

HC Complex'i gece uygulayıp, sabah yıkasam olur mu?

İçeriğindeki bitki özlerine aşırı hassasiyeti olmayan kişilerde saçta 2 saatten fazla beklemesinin hiçbir mahsuru yoktur. Ürün kutusu içerisinde bulunan bone yardımıyla bu şekilde bir uygulamayı hiçbir rahatsızlık duymadan gerçekleştirebilirsiniz.

HC Complex'in yan etkileri var mıdır?

HC Complex; tamamen bitkisel ve doğal içeriği sayesinde güvenle kullanabileceğiniz bir üründür. Her bitkisel üründe olduğu gibi, içeriğindeki bitki özlerine (ısırgan otu, biberiye vs.) aşırı hassasiyeti olan kişilerde saç derisinde bir miktar kızarıklık veya kaşıntı yapması doğaldır. Geçici olan bu durumda, kullanım sıklığını ve saçta bekletme süresini azaltmanız sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır.

HC Complex, hamilelik sırasında ve sonrasında kullanılabilir mi?

Hamilelik sırasında ve sonrasında saç dökülmeleri oldukça sık karşılaşılan ve hemen her bayanın yaşadığı bir durumdur. Bu evrede kişi, fizyolojik ve hormonal olarak birtakım değişikler yaşadığından, saçlar da bu değişikliklerden etkilenmektedir. HC Complex; tamamen bitkisel kaynaklı olduğundan ve içerisinde hiçbir kimyasal ve sentetik madde içermediğinden, doğum öncesi ve sonrasında güvenle kullanılabilir.